Autoaccessoires.nl

De beste dakkoffer van 2026

Meer bagageruimte zonder het interieur vol te proppen — dit zijn de dakkoffers die we aanraden.

De redactie van Autoaccessoires.nl · Laatst bijgewerkt op 14 augustus 2026
De beste dakkoffer van 2026

Dit artikel bevat affiliate-links. Meer informatie

Een volgepakte auto met drie kinderen achterin en de vakantie nog 900 kilometer verderop: dat is het klassieke moment waarop je aan een dakkoffer denkt. Een goede koffer verplaatst het skibox-, tent- of koffervolume naar het dak, zodat de inzittenden ruimte houden en het zicht naar achteren vrij blijft.

We kozen op de dingen die er in de praktijk toe doen: inhoud in liters (en of de vorm bruikbaar is, niet alleen het getal), hoe makkelijk hij op de dragers gaat (snelspanners vs. losse bouten), aerodynamica en windgeruis, en de openingswijze (dubbelzijdig openen scheelt enorm op een krappe parkeerplaats). Prijs telt mee, maar een koffer gaat vijftien jaar mee — dus we kijken vooral naar montagegemak en afwerking. We baseren ons oordeel op fabrieksspecificaties, gebruikerservaringen en de reputatie van de merken; we hebben deze koffers niet zelf op een teststrook gereden.

Belangrijk vooraf: een dakkoffer heeft dakdragers nodig, en die moeten bij jouw daktype passen. De meeste koffers klemmen op dragers met een profielbreedte tot circa 80 mm en een dikte rond 20 mm. Heb je nog geen dragers, lees dan eerst onze gids over dakdragers kopen. Let ook altijd op het maximale dakgewicht van je auto (staat in het instructieboekje, meestal 50–100 kg) — en let op: dat is een dynamische limiet die geldt tijdens het rijden, inclusief de dragers, de koffer én de inhoud samen. Een lege dakkoffer weegt al 15–30 kg, dus dat getal is sneller bereikt dan je denkt.

In het kort: onze aanraders

Product Inhoud Gewicht Prijs Onze score Actie
Beste keuze Thule Motion 3 (M) 390 liter (M) 17 kg € 779,95 14 aug 2026 4,7 Bekijk
Beste allrounder Thule Motion 3 (Sport) 300 liter – € 729,95 14 aug 2026 Bekijk
Beste budget Sailnovo opvouwbare dakkoffer (566 l) 566 liter (opgave) – € 89,99 14 aug 2026 Bekijk
Premium Thule Vector (M / Alpine) 360 liter (smal, lang) 29 kg € 1.429,00 14 aug 2026 4,6 Bekijk
Runner-up Grote waterdichte daktas (1132 l) 21 kubieke voet (opgave: 594 liter) – € 139,99 14 aug 2026 Bekijk
Thule Motion 3 (M) Beste keuze
Thule

Thule Motion 3 (M)

4,7 € 779,95 prijs van 14 aug 2026

Voor wie: Voor wie een koffer wil die jarenlang moeiteloos werkt en het budget heeft.

Inhoud
390 liter (M)
Gewicht
17 kg
Openen
Dubbelzijdig
Montage
PowerClick snelspanner
Max. lading
75 kg
  • Zeer eenvoudige montage met PowerClick-klik en hoorbare bevestiging
  • Dubbelzijdig te openen — handig aan beide kanten van de auto
  • Strakke, lage vorm met weinig windgeruis
  • Prijzig
  • Glans-uitvoering laat stof en krassen zien

De Motion 3 is de opvolger van de populaire Motion XT en blijft onze topkeuze omdat hij op elk praktisch vlak klopt. De PowerClick-snelspanner klemt met één hendel op de dragers en geeft een hoorbare klik als de spanning goed is — je hoeft niet te twijfelen of hij vastzit. De koffer opent aan beide zijden, wat op een smalle parkeerplaats of naast een muur het verschil maakt tussen wel of niet bij je bagage kunnen.

De M-maat biedt 390 liter (buitenmaat 175 × 84 × 44 cm) en past op de meeste auto’s zonder dat je zicht naar achteren verdwijnt; er zijn ook L-, XL- en XXL-varianten tot ruim 600 liter voor gezinnen met ski’s. Met 17 kg eigen gewicht is hij bovendien relatief licht om alleen op het dak te tillen. De lage, aflopende vorm houdt het windgeruis en verbruik beperkt vergeleken met blokkige koffers. Nadeel: de glanzende uitvoering toont snel stof en lichte krassen (de matte variant is praktischer), en de prijs ligt fors hoger dan bij budgetmerken. Maar qua gebruiksgemak en afwerking is dit de referentie.

Bekijk actuele prijs bij Amazon.nl
Thule Motion 3 (Sport) Beste allrounder
Thule

Thule Motion 3 (Sport)

€ 729,95 prijs van 14 aug 2026

Voor wie: Voor het smalle dak, of het dak waar naast de koffer nog een fietsdrager moet passen.

Inhoud
300 liter
Afmetingen
188 × 65 × 42 cm
Eigen gewicht
15 kg
Montage
PowerClick met koppelindicator
Sluiting
SlideLock, vergrendelt bij sluiten
Garantie
2 jaar op fabricagefouten
  • Met 65 cm smal genoeg om er iets naast te leggen
  • PowerClick klikt hoorbaar zodra de spanning goed is
  • SlideLock vergrendelt vanzelf en toont of de koffer dicht is
  • 15 kg: twee kilo lichter dan de Motion 3 M
  • 300 liter is 90 liter minder dan de M-variant
  • Verlichting, trekkoord en binnenvoering koop je apart
  • Kost bijna evenveel als de ruimere M-variant

De Sport is dezelfde Motion 3 als de topkeuze in dit overzicht, maar dan smal en lang: 188 × 65 × 42 cm tegenover de 175 × 84 × 44 cm van de M. Die 65 centimeter is het hele punt. Op een smal dak, of naast een fietsdrager of tweede koffer, is de M te breed en deze niet.

Verder krijg je de Thule-techniek ongewijzigd. PowerClick klemt met één hendel op de dragers en klikt hoorbaar zodra de spanning goed is, zodat je niet hoeft te twijfelen of hij vastzit. SlideLock vergrendelt het deksel automatisch bij het sluiten en laat zien wanneer de koffer echt dicht is. Het deksel heeft een brede greep voor bediening met één hand, en riemen aan de binnenkant om het deksel omlaag te trekken zonder te rekken. Thule geeft twee jaar garantie op fabricagefouten.

Wat je inlevert is inhoud: 300 liter tegenover 390 liter bij de M. Kies hem dus om zijn breedte, niet om het prijsverschil. Voordeel is het gewicht — met 15 kg is hij twee kilo lichter dan de M en bijna de helft van de 29 kg van de Vector. Binnenverlichting, trekkoord en beschermende voering staan in de opgave als los verkrijgbare accessoires.

Bekijk actuele prijs bij Amazon.nl
Sailnovo opvouwbare dakkoffer (566 l) Beste budget
Sailnovo

Sailnovo opvouwbare dakkoffer (566 l)

€ 89,99 prijs van 14 aug 2026

Voor wie: Voor de eenmalige vakantierit, van iemand die de rest van het jaar geen dakkoffer kwijt kan.

Type
Zachte, opvouwbare daktas
Inhoud
566 liter (opgave)
Materiaal
1000D nylon, waterdicht
Afmetingen
129,5 × 100 × 43 cm
Eigen gewicht
3,6 kg
Bevestiging
8 versterkte riemen + 6 deurhaken
  • Met 3,6 kg til je hem alleen op het dak
  • Werkt ook zonder dakdragers, via zes deurhaken
  • Vouwt op als je hem niet gebruikt
  • 566 liter, op papier meer dan de Thule-koffers hier
  • De listing noemt geen slot en geen maximale belasting
  • Over ritssluiting, naden en garantie staat er niets
  • Zacht materiaal: geen harde schaal om je bagage heen

Dit is geen dakkoffer maar een daktas: 1000D nylon, waterdicht, met acht versterkte riemen en zes deurhaken. Dat verschil is precies waarom hij hier de budgetplek heeft. Je betaalt geen honderden euro's voor een harde schaal, en als de vakantie voorbij is vouw je hem op en leg je hem op een plank — geen bijna twee meter kunststof die het hele jaar in de garage staat.

De opgegeven inhoud is 566 liter, op papier meer dan de Thule-koffers in dit overzicht. De tas meet 129,5 × 100 × 43 cm en weegt zelf 3,6 kg, dus je legt hem alleen op het dak. Door de zes deurhaken werkt hij ook op een auto zonder dakdragers.

De keerzijde is dat je weinig weet. De listing bestaat uit één regel tekst, en die herhaalt zichzelf drie keer. Over de ritssluiting, de naden, een slot of een maximale belasting staat er niets. Reken dus zelf met het maximale dakgewicht uit je instructieboekje, en ga ervan uit dat je bagage niet op slot kan. Wil je die zekerheid wel, dan is de daktas die hier als runner-up staat een stuk beter gedocumenteerd.

Bekijk actuele prijs bij Amazon.nl
Thule Vector (M / Alpine) Premium
Thule

Thule Vector (M / Alpine)

4,6 € 1.429,00 prijs van 14 aug 2026

Voor wie: Voor de liefhebber die het beste van het beste wil en op design let.

Inhoud
360 liter (smal, lang)
Gewicht
29 kg
Openen
Dubbelzijdig
Extra
Ledverlichting + vilten binnenbak
Max. lading
75 kg
  • Zeer strak vormgegeven, laag verbruik
  • Ledverlichting binnenin en beklede, vilten bodem
  • Uitstekende afwerking en sluiting
  • Duur
  • Zwaar (29 kg) en met 360 liter minder handig voor brede spullen

De Vector is Thule’s vlaggenschip en dat merk je aan alles. De koffer is extreem strak en laag vormgegeven (buitenmaat 212 × 88 × 33 cm), wat het windgeruis en het extra brandstofverbruik tot een minimum beperkt — merkbaar op lange snelwegritten. Van binnen zit een vilten binnenbak en een ledverlichting die aangaat als je opent; kleine luxe die op een donkere parkeerplaats verrassend fijn is. Het deksel vergrendelt automatisch bij het sluiten.

De sluiting is de beste die we kennen: soepel, stevig en met een prettig slotmechanisme. Keerzijden zijn de prijs (richting de duizend euro), het fikse eigen gewicht van 29 kg, en de bewust smalle-en-lange 360-liter-vorm: ideaal voor ski’s en langwerpige bagage, minder voor brede, blokkige spullen. Dit is geen koffer die je koopt om te besparen; het is er een voor wie waarde hecht aan afwerking, aerodynamica en design en daar het budget voor heeft.

Bekijk actuele prijs bij Amazon.nl
Grote waterdichte daktas (1132 l) Runner-up
Universeel

Grote waterdichte daktas (1132 l)

€ 139,99 prijs van 14 aug 2026

Voor wie: Voor de kampeerder die de ruimte van een daktas wil, maar niet zonder slot en dichte naden.

Type
Zachte, waterdichte daktas
Inhoud
21 kubieke voet (opgave: 594 liter)
Afmetingen
129,5 × 104 × 43 cm
Materiaal
Pvc-weefsel, hitte-gelaste naden
Eigen gewicht
3,2 kg
Bevestiging
Riemen + 6 deurhaken, met combinatieslot
  • Waterdichte rits onder een klep van 11,9 cm breed
  • Naden zijn hitte-gelast én gestikt
  • Combinatieslot en antislipmat zitten erbij
  • Met 3,2 kg lichter dan elke harde koffer hier
  • De listing noemt zowel tien als drie riemen
  • Met 104 cm breed past hij niet op elk dak
  • Eén jaar garantie, tegen twee jaar op de Thule-koffers

Een tweede zachte daktas, en de vraag is waarom je deze zou nemen boven de budgetkeuze hier. Het antwoord zit in de sluiting. De rits is waterdicht uitgevoerd en gaat schuil onder een klep van 11,9 cm breed, de naden zijn hitte-gelast én gestikt, en er zit een combinatieslot bij dat de rits dichthoudt. Een antislipmat voor onder de tas en een reflecterend logo op de achterkant zitten er ook bij. Dat is precies de informatie die bij de budgettas ontbreekt.

Het formaat is 21 kubieke voet, in de productgegevens omgerekend naar 594 liter. Buitenmaat 129,5 × 104 × 43 cm, eigen gewicht 3,2 kg. Materiaal is pvc-weefsel in plaats van nylon. Bevestigen gaat met riemen en zes deurhaken, dus dakdragers zijn niet nodig.

Twee dingen om te controleren. Met 104 cm is deze tas breder dan menig autodak — meet dat voordat je bestelt. En de listing spreekt zichzelf tegen over het aantal riemen: de titel noemt er tien, de opsomming drie. De garantie is één jaar, tegen twee jaar op de Thule-koffers in dit overzicht.

Bekijk actuele prijs bij Amazon.nl

Waar let je op bij het kopen van een dakkoffer?

Inhoud én vorm

Liters zeggen niet alles. Een lange, smalle koffer (zoals de Vector, 360 liter) slikt ski’s makkelijk maar worstelt met een brede kinderwagen; een brede-lage koffer met dezelfde liters is juist praktischer voor blokkige bagage. Denk na over wat je meeneemt, niet alleen hoeveel. Vuistregel voor lengte: voor ski’s wil je een binnenmaat van minstens 175 cm.

Openingswijze

Dubbelzijdig openen is de belangrijkste luxe: je komt aan de stoepkant bij je spullen, ongeacht hoe de auto geparkeerd staat. Enkelzijdige (en dus goedkopere) koffers dwingen je soms tot uitladen op de rijbaan. Goed nieuws: zelfs de budget-Traxer opent tegenwoordig aan beide zijden.

Montagesysteem

Snelspanners (Thule PowerClick, Hapro Premium-Fit) monteer je in minuten met één hendel; de PowerClick geeft zelfs een hoorbare klik als de spanning klopt. Oudere U-beugels met knoppen zijn goedkoper maar bewerkelijker en vragen dat je onder de koffer bij de beugels kunt. Wie vaak (de)monteert, wil snelspanners.

Dragers, dakgewicht en aerodynamica

Een koffer staat of valt met de dakdragers eronder. De meeste koffers passen op dragers met een profielbreedte tot ~80 mm en een dikte rond 20 mm; controleer dit vóór je koopt. Heb je nog geen set, begin dan bij onze dakdragers-gids.

Houd altijd het maximale (dynamische) dakgewicht van je auto aan (instructieboekje, vaak 50–100 kg). Dat is dragers + koffer + inhoud samen. Reken: dragers ±4 kg, koffer 17–29 kg — dan houd je bij een dak van 75 kg nog maar 40–55 kg over voor je spullen. Overladen is niet alleen onveilig, het kan bij pech ook je verzekering raken.

Een dakkoffer verhoogt het brandstof- of stroomverbruik door de luchtweerstand, zeker boven de 100 km/u — reken op enkele procenten tot ruim 10% meer. Rijd rustig, en haal de koffer eraf als je hem niet gebruikt. Dat scheelt merkbaar en verlengt de levensduur van koffer en dragers.

Veelgestelde vragen

Hoeveel liter dakkoffer heb ik nodig?
Voor een stel volstaat 300–350 liter; een gezin van vier zit goed op 400–450 liter (bv. Hapro Zenith 8.6 of Traxer 6.6). Ga je op wintersport met ski’s, kies dan een lange koffer met een binnenmaat van minstens 175 cm, ongeacht de liters.
Past elke dakkoffer op mijn dakdragers?
Bijna, maar niet alle. De meeste koffers passen op dragers met een profielbreedte tot circa 80 mm en een dikte rond 20 mm. Controleer de maximale profielbreedte in de koffer-specificaties tegen je eigen dragers.
Hoeveel gewicht mag er op mijn dak?
Dat staat in het instructieboekje van je auto, meestal 50 tot 100 kg. Dit is de dynamische limiet: het totaal van dragers, koffer en inhoud tijdens het rijden. Reken de lege koffer (17–29 kg) plus de dragers mee bij het inpakken.
Kost een dakkoffer veel extra brandstof?
Ja, door de luchtweerstand. Reken op enkele procenten tot ruim 10% meer verbruik op de snelweg, afhankelijk van snelheid en koffervorm. Een lage, aerodynamische koffer (zoals de Thule Vector) en rustig rijden beperken dit.
Kan ik een dakkoffer combineren met een fietsendrager?
Op het dak is dat lastig qua ruimte. Veel mensen kiezen dan een koffer op het dak en fietsen op een trekhaakdrager. Zie onze gids over fietsendragers op de trekhaak.

Lees ook